360 Security Kaldırma

360 Security Kaldırma

360 Security Kaldırma

360 Security nasıl kaldırılır ya da nasıl silebilirim gibi soru işaretleriyle çok fazla karşılaşıyoruz. Ücretsiz olarak sunulan uygulamanın geniş bir kullanıcı kitlesini memnun ettiği kadar bazı kullanıcılar içinde memnuniyet sunamadığını görebiliyoruz. Bu durumda cihazlarından mobil güvenlik uygulaması 360 Security kaldırmak son derece olağan bir durum.

Fakat tam da bu noktada yaşanılan bazı problemler olduğu da gözden kaçmıyor. Bunların birincisi direkt olarak telefondan silmeye çalıştığınız uygulamanın bir türlü kaldırılamaması. Sürekli olarak kaldırılamayan bu uygulamanın da bazı Android kullanıcılarına problem çıkarttığını gördüğümüz için 360 Security nasıl kaldırılır konusuna bir açıklık getirmek istedik.

 

Başlıklar

360 Security Telefondan Nasıl Silinir?

Öncelikle bir güvenlik yazılımı olduğu için olası bir zararlı yazılımın uygulamayı devre dışı bırakmasını önleyebilmek için cihazdan silinmesi bu denli zor olabiliyor. Direkt cihaz üzerindeki uygulama yöneticisi bu noktada tehdit oluşturmaması için silmenizi kısıtlıyor.

360 Security silmek için yapmanız gereken şey şu adımları izlemek.

 • Cihazınızdan Google Play Store’a giriş yapın.
 • Google Play Store üzerindeki sol üst kısımdan menü seçeneğini kaydırarak Uygulamalarım sekmesine geçin.
 • Uygulamalar arasından 360 Security’i seçin.
 • Yüklemeyi Kaldır diyerek devam edin.
 • Kaldırma işlemi bittiğinde gelen bildirim penceresini kapatın ve uygulamanın telefonunuzdan kaldırıldığını kontrol edin.

360 Security Kaldırma

360 Security Kaldırma işlemi başlangıçta zor ve asalak bir sistem olarak gelebilir. Fakat bu uygulamanın yapımcılarının asıl amacı uygulamayı zorla kullandırmak değil, uygulamanın dünya çapında kanıtlanmış olması ve kötü amaçlı üçüncül şahısların, yazılımların kişisel cihazlarınızdan uzak tutulması idi.

Buna rağmen telefonunda bu uygulamayı barındırmak istemeyen kişiler için hazırlamış olduğumuz bu kılavuz sayesinde rahatlıkla kaldırma işlemini yapabilecekler. Bu rehberin hazırlanma amacı, uygulamanın kaldırma işleminin biraz zor olmasıdır. Sebebi ise yukarıdaki paragrafımızda detaylı olarak açıklanmıştır.

Bu kaldırma işlemini yapmanız için Android cihazınızda iki basit yöntem var. Hepsini detaylı olarak anlatacağız. Şimdi gelelim yöntemlerimize;

 1. YÖNTEM

İlk olarak Play Store girişi yaptıktan sonra ekranınızın sol tarafında bulunan listeleme işaretine tıklayın. Bir menü hiyerarşik biçimde aşağı doğru uzanacak ve buradan “Uygulamalarım” sekmesine giriş yapın. Alakalı liste açıldıktan sonra 360 Security uygulamasına dokunun. Ardından karşınıza gelen yeni sekmeden “YÜKLEMEYİ KALDIR” butonuna tıklayarak 360 Security kaldırma işlemini başarıyla tamamlayın.

 1. YÖNTEM

Öncelikle telefonunuzun güvenli mod ile başlatılması gerekiyor. Bu sayede telefondaki tüm uygulamalara ve erişimlere daha rahat bir şekilde erişme imkânına sahip olacaksınız. Telefonunuzun açma / kapatma düğmesine bir süre basılı tutun ve ekranda kapat ibaresinin yer almasını bekleyin. Ekrana kapat ibaresi geldikten sonra ise butona basılı tutun ve “Güvenli Modda Yeniden Başlat” seçeneğinde yeniden başlata dokunun.

Eğer bu işlemi yapamadıysanız telefonunuzun fiziksel tuşlarını kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Öneri tuşlar listesini veriyoruz;

 • Güç tuşuna uzun süre basılı tutmak
 • Güç tuşu + ses azaltma tuşuna basılı tutmak
 • Bataryayı yerinden söküp yeniden takmak

Bu üç maddeden birisi mutlaka ama mutlaka cihazınızı kapatmanızı sağlayacaktır. Cihazınızı bu üç madde ile kapattıysanız, açarken güvenli moda geçiş yapabilmek için ses tuşlarına aynı anda basma ya da ekran tuşunu kullanma durumunda kalabilirsiniz. Veyahut “HOME” adı verilen ana ekran düğmesiyle bu işi halledebilirsiniz. Her telefonun çalışma prensibi farklı olduğu için, kesin bir şey söyleyemiyoruz fakat olma ihtimali kesin olan tüm yöntemleri sizlerle gönül rahatlığı ile paylaşıyoruz.

Telefonunuzu güvenli modda başlattıktan sonra ekranda bu ibare yer alacaktır. Hemen ayarlar sekmesine girin ve bu kısımdan uygulamalar menüsünü bulun. Karşınıza gelen listeden kaldırmak istediğiniz yazılımı seçmeniz ve üzerine bir kere dokunmanız gerekmektedir. Uygulama detaylarına girdikten sonra normal modda pasif olan kaldır butonunun güvenli başlat seçeneğinde aktif olduğunu göreceksiniz. Bu butona tıklayarak 360 Security kaldırma işlemini kolaylıkla halledebilirsiniz.

Buton pasif ise güvenlik sekmesinden cihaz yöneticilerine giriş yapın ve uygulama kenarında bulunan onay işaretini kaldırın. Aynı zamanda android cihaz yöneticisi seçeneğini işaretlemeyi unutmayın. Bu işlemi tamamladıktan sonra buton aktif olacak ve kaldırma işlemi başarıyla tamamlanabilecek.

 

360 Security Neden Silinmiyor?

Aslında 360 Security silinmiyor problemi net olarak uygulamanın kalitesini ortaya koyan bir durumu yansıtıyor. Özellikle günümüzde virüsler anti yazılımları aşabilmek için onları devre dışı bırakan, hasar veren ve kaldıran yollar izliyorlar. Dolayısıyla siz manuel bir biçimde 360 Security uygulamasını silmek istediğinizde sistem bunun bir virüs tarafından sisteminize doğacak tehdit unsuru olarak görüyor. Bunu engellemesi bundan kaynaklanıyor.

Ancak yukarıda da belirttiğimiz şekilde 360 Security uygulamasını kaldırmak son derece kolaydır. Bunun için ekstra bir işlem yapmanıza da gerek kalmadan Google Play Store üzerinden uygulamayı cihazınızdan tüm kalıntılarıyla silebilirsiniz. Fakat telefonunuzu daha hızlı, daha güvenli ve daha işlevsel kullanabilmek adına bu işlemi yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Keza 360 Security güvenlik uygulaması ücretsiz uygulamalar arasında en iyisi olarak Türkiye’de her geçen gün daha fazla tercih ediliyor.

You may also like...

8 Responses

 1. Kazım dedi ki:

  Uygulamayı indirdikten sonra kaldırması biraz sorun oluyor. O açıdan sıkıntılar mevcut. Bunu daha kolay ve anlaşılabilir hale getirebilirler.

 2. Salim dedi ki:

  Uygulamayı kaldırmadaki farklılıklar buraya gelmeme sebep oldu

 3. MehmetRebii dedi ki:

  360 security kaldırmak gerilim filmi gibi. Aslında neden sildiğimi de bilmiyorum

  • admin dedi ki:

   360 security uygulaması gerçekten çok iyidir. Ne tür bir sorun yaşadığınızı yazarsanız size yardımcı olmak isterim.

 4. AhmettDemir dedi ki:

  360 securityi Cihaz yöneticisinden silmem lazım tik işaretini kaldırınca hata verip atıyo bi fikriniz var mı

  • admin dedi ki:

   Genellikle bu sorunu eski sürümlerde veriyor. Sürüm güncellemesi yaptığınızda sorun giderilmiş olacaktır. Güncellemeden sonra eğer sorun devam ederse bildirirseniz başka çözümler bulalım.

 5. Cihaz yöneticilerinden tikki kaldıramıyorum kaldırınca hata verip atılıyor tekrar girdiğimde hala etkin gözüküyor bunu güvenli mod ile denedim ancak gene aynı sonucu aldım Android surumum güncel olarak 7 cihazım samsung galaxy s6 edge plus yardımlarınızı bekliyorum

  • admin dedi ki:

   Uygulamada sürüm güncellemesi yapın. Tekrar aynı işlemleri yapmayı deneyin.
   Ayrıca Google Play üzerinden kaldırmayı denediniz mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir